Đoković svladao Federera u finalu Wimbledona

Đoković svladao Federera u finalu Wimbledona

Srbin Novak Đoković pobijedio je Švicarca Rogera Federera u finalu Wimbledona sa 7:6 (1), 6:7 (10), 6:4 i 6:3., pa je postao pobjednik 129. izdanja legendarnog turnira.
Đokoviću je to treći naslov u Wimbledonu.

Đoković je do svog drugog naslova u All England Clubu (prvi je osvojio 2011.) lani stigao također pobjedom nad Švicarcem u pet setova (6:7, 6:4, 7:6, 5:7, 6:4). Ove godine susreli su se triput, sva tri puta u finalu nekog turnira. Zadnja dva meča dobio je Đoković uzevši Masters 1000 titule u Rimu i Indian Wellsu, a Federer je dobio finalni obračun u Dubaiju. Ukupno su odigrali 39 mečeva, a tijesnu prednost od 20-19 ima Federer.

Švicarac je sedmerostruki pobjednik Wimbledona (2003., 2004., 2005., 2006., 2007., 2009., 2012.). Zasad je na vrhu najuspješnijih zajedno s Amerikancem Peteom Samprasom, koji je pobjednički pehar dizao 1993., 1994.,1995., 1997., 1998., 1999. i 2000.

Prvi set pripao je Đokoviću. Federer je prvi napravio break, ali odmah je uzvratio srpski tenisač. Kod 5:6 dvije break i set-lopte imao je Federer, no Đoković se izvukao i izborio 13. igru. U tie-breaku je odmah napravio mini-break i onda odjurio na nedostižnih 6-1.

Druga dionica donijela je dosta izazova na Đokovićevom servisu, spasio je dvije break-lopte u petom gemu, a onda još jednu u 11. gemu, povevši sa 6:5. Federer je sigurno, sa samo jednim izgubljenim poenom, osvojio svoj servis, Opet se krenulo u tie-break...

Đoković je u njemu poveo sa 6-3, izborivši tri set-lopte. Švicarac je, međutim, spasio sve tri i došao na 6-6. Pet set-lopti imao je Srbin, a onda je s 8-7 poveo Federer, koji ima svoju prvu set-loptu. Nije je iskoristio, a nakon što je Srbin propustio dosta prilika još jednu imao je Švicarac kod 10-11, na svom servisu, što je na drugom servisu i iskoristio te izjednačio omjer u setovima.

Odmah u drugom gemu trećeg seta prvi tenisač svijeta bio je suočen s break-loptom, izvukao se i u sljedećem gemu je slomio Federera. Kod Đokovićevog vodstva 3:2 meč je prekinut zbog kiše,a oko 17:40 je nastavljen. Do kraja te dionice Đoković je zadržao break prednosti i poveo je s 2-1 u setovima.

Kod vodstva 5:3 u četvrtom setu Đoković je poveo 15:40, imao je dvije meč-lopte, iskoristio je drugi servis Federera i prvu meč-loptu za veliki trijumf, njegov treći na terenima All England Cluba.

0 Komentara:

Komentiraj članak