Prva polufinalna utakmica

Zagreb uvjerljivo pobijedio Zadar

Košarkaši Zagreb CO-a slavili su u prvoj polufinalnoj utakmici Lige za prvaka u gostima kod Zadra s 98:79 (42:38), te u seriji na dvije pobjede poveli s 1:0.

U vrlo uzbudljivom susretu u Višnjiku Zagrepčani su već u prvoj četvrtini došli do ogromne prednosti od +22 koša, u 11. minuti i +24, da bi u drugoj četvrti Zadrani napravili veliki preokret, te su na poluvremenu zaostajali svega četiri poena (38:42). Umjesto potpunog preokreta, već na početku treće četvrtine Zagrepčani su ponovno zaigrali sjajno, te u 30. minuti došli do prednosti od 11 poena, koju su dokraja u utakmici bez obrana i povećali na konačnih 19 razlike (98:79).

U redovima Zagreba briljirala su četiri košarkaša - Žorić (29, 14 skokova), Heytvelt (25, 6 trica), Simon (19, 8 skokova) i Mulaomerović (16), dok su Zadrane predvodili Car (21), Ivanov (16) i Brown (15).

Druga utakmica polufinala igra se u subotu u Zagrebu, dok u srijedu prvu polufinalnu utakmicu igraju Cedevita i Cibona.