DKD

Tonka Raguž i Matea Vragolov pobjednice 'Amora u knjižnici' (FOTO)

Drugu godinu za redom Dubrovačke knjižnice organizirale su natječaj za najljepšu ljubavnu pjesmu među dubrovačkim osnovnim i srednjim školama pod naslovom “Amor u knjižnici” koji se održao 13. siječnja u Čitaonici Narodne knjižnice Grad, uz program kojeg su vodile knjižničarke Katarina Palinić i Nikolina Miloslavić.

Pobjedu su odnijele pjesma “Ljubav” učenice petog razreda Osnovne škole Lapad, Tonke Raguž pod mentorstvom profesorice Danijele Bubalo i pjesma „Suprotnosti“ Matee Vragolov, učenice četvrtog razreda Gimnazije Dubrovnik pod mentorstvom Lucijane Pendo.

Drugo mjesto među osnovnim školama osvojila je pjesma „Kako prepoznati ljubav“, učenice šestog razreda Osnovne škole Ivana Gundulića, Martine Lončar i njene mentorice Maje Bezine, dok je treće mjesto pripalo pjesmi “Dva oka plava” učenice sedmog razreda Osnovne škole Mokošica, Katarini Bojanović pod mentorstvom Rine Miloglav Vlahov.

Među srednjim školama drugo mjesto osvojila je pjesma „Napisah ti pjesmu“ učenice četvrtog razreda Turističko ugostiteljske škole, Isaure Brković pod mentorstvom Ane Kukrika, a treće mjesto zauzela je pjesma „Fantazija“, Lare Koprivec, učenice prvog razreda Biskupijske klasične gimnazije Ruđer Bošković i njene mentorice profesorice Mirjane Žeravice.

Stručno povjerenstvo koje je odabralo najbolje radove činili su pjesnik i gvardijan franjevačkog  samostana sv. Vlaha u Pridvorju fra Ivan Kramar, profesorica hrvatskoga jezika i amaterska glumica Tajana Martić te spisateljica i knjižničarka Renata Zlatković. Manifestaciju su glazbenim izvedbama uljepšali Karla Gabrieri i Roko Grilec, članovi benda Dapal.

Predsjednik žirija fra Kramar rekao je kako je ‘velika radost’ vidjeti ovoliko mladih koji se bave pisanjem i poručio im da se ‘ne boje pisati’ jer samo je ‘prvi stih dar, sve je ostalo posao za koji je potrebno jako puno čitati’. Tajana Martić je od svih prikupljenih pjesama uzela po jedan stih i napravila jednu zajedničku pjesmu koju je pročitala i poklonila svim sudionicima.

Nagrade za osnovnu školu za sva tri mjesta su “Novela od Stanca” u strip izdanju Dubravka Kastrapelija i izdavačkoj nakladi Doma Marina Držića. Nagrade za srednju školu za sva tri mjesta su “Pjesni ljuvene”, ljubavne pjesme Marina Držića koje je priredio Luko Paljetak, također u izdanju Doma Marina Držića. Treća mjesta dobila su i večeru u pizzeriji Tabasco, druga mjesta nagrađena su dvjema ulaznicama za kino, a prva mjesta ulaznicama za predstavu  Kazališta Marina Držića, kao i palačinkama u slastičarni Dolce Vita. Svi natjecatelji dobili su zahvalnice za sudjelovanje u ovogodišnjem natjecanju.

Dubrovačke knjižnice zahvaljuju sponzorima ovog događanja Kazalištu Marina Držića, Kinematografima Dubrovnik, slastičarni Dolce Vita, pizzeriji Tabasco i Domu Marina Držića.

Cilj natjecanja „Amor u knjižnici“ je poticanje  i promoviranje literarnog stvaralaštva mladih te stvaranje prigoda u kojima se mogu upoznati s osobama sličnih interesa i s njima podijeliti svoja iskustva.

 

Popis svih natjecatelja:

 

Osnovne škole

  1. 1.     Dva oka plava

Učenica :   Katarina   Bojanović

Razred:      7.a

Škola :     Osnovna  škola  Mokošica, Dubrovnik

Mentorica:RinaMiloglav-Vlahov

 

  1. 2.     Nesretna   ljubav

Učenik :    Maroje  Goga

Razred:   7.a

Škola:    Osnovna  škola Mokošica, Dubrovnik

Mentorica: Rina Miloglav-Vlahov

 

  1. 3.     Ljubav

Učenica:  Bruna DiCeglie

Razred: 6.c

Osnovna škola Lapad

Mentorica: LenkaViolić

 

  1. 4.     Ljubav je sve

Učenica:  Nika Obradović

Razred: 6.c

Osnovna škola Lapad

Mentorica: Lenka Violić

 

  1. 5.     Amor u knjižnici

Bruna Stojanović

Razred: 6.c

 Osnovna škola Lapad

Mentorica: LenkaViolić

 

  1. 6.     Ljubav

Ime i prezime: Maroje Šoletić

Razred: 6. razred

Naziv škole: Osnovna škola Župa dubrovačka

Mentorica : Asija Kursar

 

  1. 7.     Ljubav

Ime i prezime: Maro Bazdan

Razred: 6. razred

Naziv škole: Osnovna škola Župa dubrovačka

Mentorica : Asija Kursar

 

  1. 8.     Majmunska ljubav

Ime i prezime: Franka Mezei

Razred: 6. razred

Naziv škole: Osnovna škola Župa dubrovačka

Mentorica : Asija Kursar

 

  1. LJUBAV

Dan Vukelić

7.razred

OŠ Župa dubrovačka

Mentorica: Tanja Galjuf

 

  1. 10.  Amor

Matija Miladin

7. razred

OŠ Župa dubrovačka

Mentorica: Tanja Galjuf

 

  1. 11.  Ljubav

Učenica: Viktorija Agović

6. razred

OŠ Gruda

Mentorica: Paulina Kisić Pendo

 

  1. 12.  Ljubavna slika

Učenica: Marija Bećir,

6. razred

 OŠ Gruda

Mentorica: Paulina Kisić Pendo

 

  1. 13.  Kako prepoznati ljubav

Martina Lončar

 6.e razred

OŠ Ivana Gundulića

Mentorica: Maja Bezina

 

  1. 14.  Ljubav na Stradunu

Mara Bronzan

5.D razred

OŠ Ivana Gundulića

Mentorica: Barbara Ogresta

 

  1. 15.  Na krilima ljubavi

Ime i prezime: Borna Tomaš

Rsazred: 7. razred

Škola: OŠ Lapad

Ime i prezime mentora: Danijela Bubalo

 

  1. 16.  Ljubav je različita

Ime i prezime: Marijana Marković

Razred: 5. razred

Škola: OŠ  Lapad

Ime i prezime mentora: Danijela Bubalo

 

  1. 17.  Pjesma o njoj

Ime i prezime: Borna Butijer

Razred: 7. razred

Škola: OŠ Lapad

Ime i prezime mentora: Danijela Bubalo

 

  1. 18.  Ljubav

Ime i prezime: Tonka Raguž

Razred: 5. razred

Škola: OŠ Lapad

Ime i prezime mentora: Danijela Bubalo

 

 

 

 

Srednje škole

  1. 1.      Nikada

Ana Maškarić

 2. razred

Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića s pravom javnosti, Dubrovnik

Mentorica : Mirjana Žeravica

 

  1. 2.      Fantazija

Lara Koprivec

 1. razred

Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića s pravom javnosti, Dubrovnik

Mentorica: Mirjana Žeravica

 

  1. 3.      Sanjam

Tea Petrokov

 1. razred

Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića s pravom javnosti, Dubrovnik

Mentorica: Mirjana Žeravica

 

  1. 4.      Ljubav, ti i ja

Romana Knežević

 3. Razred

Gimnazija Dubrovnik

Mentorica: Marina Đanović

  1. 5.      Napisah ti pjesmu

Učenica: Isaura Brković

Razred: 4. b

Škola: Turistička i ugostiteljska škola Dubrovnik

Mentorica: Ana Kukrika

 

Marija Matana Bazdan

  1. 6.      (Bez naslova)

Bruno Kristović

2. razred

Ekonomska i trgovačka škola

Mentorica: Marija Matana Bazdan

 

  1. 7.      Moja gospa

Ivana Mitrović

 2.razred

Ekonomska i trgovačka škola

Mentorica: Marija Matana Bazdan

 

  1. 8.      Putovanje

Lorena Krizmanić

 2.razred

Ekonomska i trgovačka škola

Mentorica: Marija Matana Bazdan

 

  1. 9.      SUPROTNOSTI

Učenica: Matea Vragolov

4. razred

Škola: Gimnazija Dubrovnik

Mentorica: Lucijana Pendo

 

Komentiraj članak

Komentari