Nogomet

Pobjede Barcelone, Reala, Manchester Uniteda

Najbolji svjetski nogometni klubovi nastavljaju s odigravanjem pripremnih utakmica uoči početka nove sezone. Tako su tijekom subote pobjede između ostalih ostvarili Barcelona, Real Madrid i Manchester United.

Barcelona je slavila na gostovanju kod Dinama iz Bukurešta 2-0. Lionel Messi zabio je već u 4. minuti svoj peti gol u predsezonskim utakmicama, dok je u samoj završnici susreta iz loba poentirao Ibrahim Affelay za konačnih 2-0. Najbolja vijest za katalonski sastav iz ovog susreta povratak je napadača Davida Ville natjecateljskom nogometu. Naime, ušao je Villa kasno u drugom dijelu, a bio mu je to prvi nastup od prosinca prošle godine i loma noge na Svjetskom klupskom prvenstvu.

Real je u svojoj završnoj utakmici na predsezonskoj turneji po SAD-u pobijedio Celtic s 2-0 u utakmici igranoj na Lincoln Financial Fieldu u Philadelphiji. Golove za "kraljevski klub", po jedan u svakom poluvremenu, zabili su Jose Callejon i Karim Benzema.

Engleski doprvak Manchester United slavio je na gostovanju kod Hannovera 4-3, a odlučujući gol u 85. minuti postigao je novopridošli japanski veznjak Shinji Kagawa. Dva gola za United zabio je Wayne Rooney, a jedan Javier Hernandez.