Slavlje na Anfieldu

Modrić zgazio Liverpool

Tottenham je ovom pobjedom preskočio Liverpool i probio se na peto mjesto koje osigurava Europsku ligu. Liverpool ima bod manje. U zadnjem kolu Spursi na svom travnjaku dočekuju Birmingham, dok Liverpool gostuje kod Aston Ville.

Nogometaši Tottenhama načinili su možda i ključni korak u borbi za plasman u Europsku ligu. U sudaru s izravnim suparnikom za mjesto u Europi Tottenham je na gostovanju pobijedio Liverpool 2:0 i kolo prije kraja prvenstva ima bod više od Redsa.

Jedan od najboljih igrača u redovima Spursa bio je naš Luka Modrić koji je odličnu predstavu okrunio golom iz jedanaesterca u 56. minuti. Strijelac za londonski sastav bio je i Rafael Van der Vaart u 9. minuti. Modrić je na terenu proveo cijeli susret 'dirigirajući' igrom Tottenhama, dok je Niko Kranjčar ušao u igru u 89. minuti. Stipe Pletikosa je bio na klupi, dok Vedran Ćorluka nije bio u krugu kandidata za nastup.

Današnji susreti donijeli su i prvog putnika u niži rang natjecanja. To je West Ham koji je na gostovanju izgubio od Wigana 2:3 premda je nakon prvog poluvremena vodio 2:0 golovima Demba Ba (12, 26). U nastavku susret Wigan je okrenuo rezultat, a golove su postigli Charles N'Zogbia (57, 90)) i Conor Sammon (68).

Preostala dva kluba koja sele u niži rang natjecanja doznat ćemo idućeg vikenda. Trenutačno pozicije koje vode u drugu ligu drže Blackpool (39) i Wigan (39), a ispasti još mogu i Blackburn (39), Wolverhampton (40) i Birmingham City (40).

Arsenal je kod kuće izgubio od Aston Ville 1:2, dok su Chelsea i Newcastle United odigrali 2:2.