13. kolo HNL

Derbi pripao Konavljaninu, GOŠK nemoćan

U derbi susretu trinaestog kola 3. Hrvatske nogometne lige između Konavljanina i Goška bila je uspješnija momčad iz Čilipa rezultatom 3:0 . Prvi dio poluvremena pripao je Gošku koji je preko Kovačića u 2.minuti mogao doći u vodstvo, no njegov udrac glavom prošao je poviše vratnice. Gosti su imali još šansi (Caput, Hodžić) međutim izvrsnom reakcijom domaćeg vratara rezultat je ostao nepromijenjen.

U 36.minuti susreta domaćini su preko Šmanjka došli u vodstvo 1:0. Ovo je ujedno bio prvi opasniji udarac domaćina u okvir vrata u prvom poluvremenu. Nakon pogotka za vodstvo, domaćini su šEst minuta poslje postigli i drugi pogodak.

Tiago Rodriguez je iz neposredne blizine, uz pomoć vratnice efektno  pogodio za 2:0 te se s tim rezultatom otišlo na odmor. U nastavku, Konavljanin je došao i do trećeg pogotka zahvaljujuči mladom Domagoju Veraji koji je sa pet matara lobom prevario istrčalog gostujućeg vratara.

Iduće kolo u subotu 22. Listopada Gošk na Lapadu dočekuje lidera prvenstva Primorac iz Stobreča, a Konavljanin putuje u Unešić gdje će igrati protiv Zagore.